Zwiedzanie Kraków / Oświęcim / Wieliczka

Zwiedzanie Kraków / Oświęcim / Wieliczka

Sukiennice

Sukiennice

Pierwowzorem polokacyjnych Sukiennic były drewniane kramy sukienne otoczone dookoła budami, jatkami i straganami. Współcześnie w Sukiennicach znajdują się dwa rzędy kramów, głównie z biżuterią, pamiątkami czy rękodziełami. Na piętrze  znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku, w podziemiach w 2010 r. otwarto Podziemia Rynku Głównego – spacer średniowiecznym Krakowem.

Zamek i Katedra na Wawelu

Zamek i Katedra na Wawelu

 Zamek obronno-rezydencyjny w Krakowie, na Wawelu, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi. Można zwiedzić osiem stałych ekspozycji, rezprezentacyjne komnaty Królewskie, prywatne apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny, Zbrojownię, wieżę Jana III Sobieskiego, wieżę Zygmunta III Wazy, wieżę Duńską, Kurzą Stopkę oraz Ogrody Królewskie. Tuż obok Zamku można oglądnąć Katedrę na Wawelu.

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki zwany także bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jeden najważniejszych kościołów Krakowa, od 1962 roku posiadający tytuł bazyliki mniejszej. W środku można zobaczyć ołtarz Wita Stwosza, dwie wieże przedstawiają historię Krakowa, co godzinę usłyszymy hejnał grany w cztery strony świata.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli w Wieliczce

 Kopalnia soli kamiennej, w Wieliczcepod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu.W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa.

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau

Zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940–1945, symbol Holocaustu. Określany też mianem „fabryki śmierci”. Jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Opactwo w Tyńcu

Opactwo w Tyńcu

Opactwo benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła. Opactwo benedyktynów w Tyńcu w południowo-zachodniej części Krakowa. Opactwo jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce, usytuowane na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą, ufundował najprawdopodobniej Kazimierz I Odnowiciel w 1044 r.

Smocza Jama

Smocza Jama

Jaskinia krasowa w obrębie zrębu Wawelu.Z jaskinią wiąże się legenda o Smoku Wawelskim. W roku 1972 przed wejściem do niej ustawiono rzeźbę Smok Wawelski autorstwa Bronisława Chromego.Główny ciąg jaskini stanowi trasa turystyczna o długości 82 metrów.

Barbakan

Barbakan

Barbakan, najbardziej wysunięta na północ część fortyfikacji miejskich Krakowa. Znajduje się na Plantach, przed Bramą Floriańską, po południowej stronie ul. Basztowej.

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki

jeden z pięciu kopców krakowskich, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, znajduje się na Wzgórzu bł. Bronisławy w zachodniej części Krakowa. Budowa 1820 - 1823 r.

Dzielnica Kazimierz

Dzielnica Kazimierz

Część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy I Stare Miasto. Od powstania w XIV wieku do przełomu XVIII i XIX wieku był samodzielnym miastem, położonym na południe od Krakowa, oddzielonym od niego nieistniejącą już odnogą Wisły (był miastem królewskimKorony Królestwa Polskiego). Jego północno-wschodnią część zajmowała dzielnica żydowska. Niedaleko znajduje się Kładka Bernatka dla zakochanych.

Brama Floriańska

Brama Floriańska

Średniowieczna brama z basztą, położona na Starym Mieście w Krakowie u końca ulicy Floriańskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Pijarską. Stanowi pozostałość po dawnych murach miejskich. Jest jedną z ośmiu krakowskich bram obronnych obok Sławkowskiej, Grodzkiej, Wiślnej, Mikołajskiej, Rzeźniczej (na Gródku), Szewskiej, Nowej i Pobocznej.

Ulica Grodzka - Rynek Główny

Ulica Grodzka - Rynek Główny

Ulica Grodzka w Krakowie – jedna z najstarszych ulic Krakowa, była fragmentem szlaku handlowego wiodącego z południa na północ. Stanowi część Drogi Królewskiej, którą przejeżdżali królowie polscy udający się na Wawel. Jej nazwa występuje już w dokumentach miejskich z drugiej połowy XIII wieku.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Fabryka założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych. Wydzierżawiona, a potem przejęta przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera w 1939, jako Niemiecka Fabryka Wyrobów Emaliowanych – Deutsche Emailwarenfabrik (DEF), prowadzona przez Schindlera do roku 1945.

Rejs po Wiśle

Rejs po Wiśle

Wszystkich, którzy poszukują ciekawych wrażeń zapraszamy na wyjątkowe rejsy po malowniczych zakątkach Krakowa. Rejs to niezwykłe wrażenia i niezapomniane widoki na Kraków i okolice. Firma oferuje rejsy indywidualne oraz grupowe, a na zamówienie także koncerty, imprezy taneczne, bankiety, wesela, uroczystości rodzinne i firmowe.

Sprawdź dostępność pokoju