Atrakcje Pielgrzymkowe

Atrakcje Pielgrzymkowe

Katedra na Wawelu

Katedra na Wawelu

Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława – kościół archikatedralny, położony na Wawelu stanowiący własność archidiecezji krakowskiej. Miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku.

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki zwany także bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jeden najważniejszych kościołów Krakowa, od 1962 roku posiadający tytuł bazyliki mniejszej. W środku można zobaczyć ołtarz Wita Stwosza, dwie wieże przedstawiają historię Krakowa, co godzinę usłyszymy hejnał grany w cztery strony świata.

Kościół św. Wojciecha

Kościół św. Wojciecha

Kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.

Opactwo w Tyńcu

Opactwo w Tyńcu

Opactwo benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła. Opactwo benedyktynów w Tyńcu w południowo-zachodniej części Krakowa. Opactwo jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce, usytuowane na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą, ufundował najprawdopodobniej Kazimierz I Odnowiciel w 1044 r.

Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska jest ośrodkiem ruchu pielgrzymkowego do sanktuarium pasyjno-maryjnego oo. bernardynów, które w 1999 r. (manierystycznyzespół architektoniczny i krajobrazowy oraz park pielgrzymkowy z XVII wieku) zostało, jako jedyna kalwaria na świecie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wadowice

Wadowice

Miasto, po raz pierwszy wzmiankowane w 1325 r., początkowo było niewielkim ośrodkiem, lecz od końca XVIII w., wraz z budową traktu łączącego Lwów z Wiedniem, a także przeniesieniem przez władze austriackie siedziby cyrkułu, zaczęło się szybciej rozwijać. Obecnie – jako miasto rodzinne papieża Jana Pawła II – stanowi ważny ośrodek pielgrzymkowy.

Łagiewniki

Łagiewniki

Znane są z sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Do Łagiewnik pielgrzymowali papieże Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz Franciszek. W Łagiewnikach znajduje się także kościół Parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, kilka zabytkowych kapliczek, pomniki oraz przystanek kolejowy Kraków Łagiewniki, na którym w latach 2006–2009 zatrzymywał się Pociąg Papieski.

Częstochowa ok. 120 km

Częstochowa ok. 120 km

W Częstochowie znajduje się bazylika jasnogórska oraz klasztor na Jasnej Górze z, uważanym przez chrześcijan za cudowny, obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej – główny ośrodek kultu maryjnego i pielgrzymowania w Polsce.

Sprawdź dostępność pokoju