Kultura i rozrywka

Kultura i rozrywka

Rynek Główny

Rynek Główny

Główny rynek Starego Miasta w Krakowie, regularny, kwadratowy, u zbiegu 11 ulic, wytyczony w 1257 na północ od Okołu i jego przedpola; na wschód od Rynku Głównego wytyczono Mały Rynek (rynek pomocniczy). Rynek Główny zajmuje cztery kwartały miasta lokowanego na prawie magdeburskim, wytyczonego w układzie szachownicowym; ma kształt kwadratu 200 × 200 m. Za dnia jest atrakcją do zwiedzania, a w nocy miejscem do zabawy.

Tauron Arena

Tauron Arena

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa w Krakowie, otwarta w 2014 roku, o maksymalnej pojemności ponad 20 400 widzów, co plasuje ją na pierwszym miejscu wśród tego typu budowli w Polsce. W obiekcie odbywają się imprezy sportowe, kulturalne, religijne.

Centrum Kongresowe ICE

Centrum Kongresowe ICE

Wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino, na obszarze Dębnik. Otwarty w 2014. Centrum przystosowane jest do organizacji kongresów, konferencji, koncertów, spektakli, wystaw i innych wydarzeń społeczno-kulturalnych. Operatorem ICE Kraków jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Bulwary Wiślane

Bulwary Wiślane

Zabytkowe budowle hydrotechniczne o funkcji przeciwpowodziowej w Krakowie wzdłuż Wisły, pierwotnie przewidywane również do funkcji pomocniczych nabrzeży portowych. Składają się głównie z murów oporowych (górnego, wysokiego, oraz dolnego, ujmującego koryto rzeki i tworzącego nabrzeże przeładunkowe).

Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA

Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA

Ośrodek Kolna dysponuje basenem, halami sportowymi, siłownią i spływem kajakowym.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Fabryka założona w 1937 jako miejsce produkcji wyrobów emaliowanych i blaszanych. Wydzierżawiona, a potem przejęta przez niemieckiego przedsiębiorcę Oskara Schindlera w 1939, jako Niemiecka Fabryka Wyrobów Emaliowanych – Deutsche Emailwarenfabrik (DEF), prowadzona przez Schindlera do roku 1945.

Teatry w Krakowie

Teatry w Krakowie

Polecamy słynne teatry w Krakowie, m.in. Teatr Bagatela, Teatr Stu, Teatr Słowackiego, Teatr Ludowy oraz dla najmłodszych Teatr Groteska.

Filharmonia

Filharmonia

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – najważniejsza i jedna z największych sal koncertowych Krakowa. Znajduje się w gmachu przy ul. Zwierzynieckiej 1 (róg. ul. Straszewskiego). Koncert inauguracyjny odbył się 3 lutego 1945 roku.

Krakowskie Błonia

Krakowskie Błonia

Park miejski w postaci rozległej łąki (dawniej pastwisko gminne) o powierzchni 48 ha i obwodzie ok. 3587 metrów, położony w Krakowie, na Półwsiu Zwierzynieckim w pobliżu historycznego centrum. Błonia prezentują liczne zabawy w terenie.

Ojców

Ojców

W Królestwie Polskim istniała gmina Ojców. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie krakowskim, aktualnie położona w gminie Skała. Można zwiedzić m.in.; Ojcowski Park Narodowy, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, dawny park zdrojowy, brama krakowska i źródełko miłości, Dolina sąspowska.

Aquapark

Aquapark

Obszerny park wodny znajdujący się przy ul, Dobrego Pasterza 126 w Krakowie.

Galerie w Krakowie

Galerie w Krakowie

W formie rozrywki polecamy Galerie Handlowe: Galeria Bonarka, Galeria Kazimierz, Galeria Krakowska, Galeria Serenada oraz Galeria Bronowice.

Energylandia

Energylandia

Rodzinny park rozrywki położony w Zatorze, otwarty 14 lipca 2014 roku, i zarazem największy park rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. W parku podzielonym na cztery strefy tematyczne znajduje się łącznie ok. 80 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych.

Zatorland

Zatorland

Park dinozaurów, park owadów, park mitologii oraz lunapark.

Anikino

Anikino

Na dzieci czekają tu wyjątkowe atrakcje m. in.: baseny z piłeczkami, trampoliny, zjeżdżalnie, podesty, ścianki wspinaczkowe, domki, samochodziki.

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Muzeum Lotnictwa Polskiego

Gmach Muzeum znajduje się na terenie jednego z najstarszych europejskich lotnisk. Odwiedzając muzeum możemy spotkać się z nowoczesną techniką lotniczą, symulatorami lotu, historią awiacji i podziwiać zgromadzone statki powietrzne. Jest to idealnie miejsce dla małych techników oraz przyszłych pilotów.

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny założony w 1783 w Krakowie zajmuje powierzchnię 9,6 ha i jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce.

ZOO

ZOO

Ogród Zoologiczny w Krakowie – ogród zoologiczny założony w 1929 roku, na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego na wzgórzu Pustelnik.

Park Jordana

Park Jordana

Park Jordana – park w Krakowie, położony pomiędzy al. 3 Maja (i Błoniami), ul. Reymana (i Stadionem Miejskim) oraz ul. Reymonta (i Miasteczkiem Studenckim AGH). Miejsce wielu imprez rodzinnych.

Sprawdź dostępność pokoju